Издржливи употреба облека додаток копчето клип копчето голем метал предвремени

Издржливи употреба облека додаток копчето клип копчето голем метал предвремени

Краток опис:

Overview Quick Details Material: Metal Metal Type: Zinc Alloy Button Type: Snap Button Style: Shank Technics: Plating Feature: Dry Cleaning, Eco-Friendly, Nickel-Free, Washable Shape: Round De...


детали за производот

Тагови производ

Преглед
Основни детали
материјал:
метал
Метал Тип:
Цинк легура
Тип на копчето:
стил:
тело
Технологија:
позлата
Тема:
Хемиско чистење, еко-пријателски, никел, кој се мие
Облик:
круг
декорација:
sequins
Место на потекло:
Гуангдонг, Кина (континентална)
Бренд име:
OHOYN
Број на модел:
торба додаток
големина:
1.4cm
техника:
позлата
Нето маса:
0,6 грама / парче
на производот:
копчето метал предвремени
испорака:
околу 7 дена
боја:
пиштол или кориснички
плаќање:
PayPal, Western Union, T / T итн
употреба:
за торби, облека и обувки
одделение:
високо квалитетен материјал и high-end квалитет
боја:
пиштол или обичај
големина:
1.4cm X 1.4cm
SupplyAbility
SupplyAbility:
100000000000 Поставување / комплети месечно копчето метал предвремени
Пакување и испорака
пакување Детали
100pc / поли торба, 20bags / картон, или Личен
Време на испорака
околу 7 дена
Порт:
Гуангжу
Водечко време :
околу 7 дена

Издржливи употреба облека додаток копчето клип копчето голем метал предвремени

Име на производство:

 копче предвремени

материјал:

Железо / цинк легура, месинг

боја:

Никел, злато, месинг, никел, Анти-сребро, бронза, пиштол, бисер никел и други бои како клиент сакате

MOQ:

100pcs

Одделение (квалитет):

Високо квалитетен материјал + High-end квалитет

форма

Диск, цилиндар, Блок, прстен, вкопана, сегмент, трапез, неправилни форми и многу повеќе. Прилагодено дизајн (дизајн соодветна магнети за клиенти специфични барања)

пакување:

20 бруто / polybag, 100 бруто / картон, Водоотпорен пакет или во согласност со побарувачката на клиентите

Пристаниште на товарање

Гуангжу

Одговараат на:

Производи од кожа производителот како чанти, чанта, ремен итн

Трговија на големо, Продажба итн

Пример:

Бесплатни примероци се достапни, но товарни припејд.

површина по завршувањето

полирање страна, позлата, ласерско гравирање логоа или уметнички дела, на барање на купувачот.

Компанијата концепт:

Ние ви овозможи со подобри решенија на вашите производи од кожа.

функција

слободни и безоловен никел, drycleaning, еко-пријателски, Еко-текс сертифицирани, на отпорност на drycleaning.

Сертификат

S GS, R SGS, Рош

  

производ се препорачува


Најчесто поставувани прашања

Издржливи употреба облека додаток копчето клип копчето голем метал предвремени 

информации за компанијата
Контактирајте не

Издржливи употреба облека додаток копчето клип копчето голем метал предвремени 

 

 

 

 

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи